הסיפור שלנו

קפה זליק מההתחלה

קפה זליק החל את דרכו בשנת 2004, בסניפו הראשון אשר הוקם בפינה הקסומה ברחוב שינקין 3 בגבעתיים. הקפה הוקם על טהרת המשק של סבא זליק אשר האמין בטריות, ישראליות, גיוון ויצירתיות באוכל. בשנת 2011 נפתח הסניף השני במספרו הממוקם ברחוב שלמה המלך 35 בקרית אונו.

האווירה הייחודית בקפה והקונספט השונה הם שהביאו להצלחתו הרבה. השירות הניתן בקפה הינו ערך עליון אשר בא לידי ביטוי במקצועיות וביחס האישי המהווים סימן היכר למקום לפני הכל. בזכות אלה הגיעו מאות לקוחות נאמנים, משפחה חדשה, אשר מלווים אותנו מראשית דרכנו.

קפה זליק נמצא בבעלות המשפחה מיום היווסדו והוא מנוהל על ידי אב המשפחה אריה, בנו של סבא זליק, ובתו הצעירה שירה, נכדתו של סבא זליק. שלושה דורות של ישראלים, אוהבי מזון ואוהבי הארץ…

papa_zelik

הסיפור של סבא זליק

"קפה זליק" קיבל את שמו על שם סבא האהוב ,יוסף "זליק" פוקס, אשר הקים את משפחתו במושב תלמי מנשה. סבא זליק עבד כרפתן במשק ואשתו, לאה, הייתה מכינה במו ידיה גבינות מחלב עיזים וחלב פרות. כל מוצרי הבית התבססו על המוצרים שהופקו מן המשק בעבודה קשה, טרי ובטעם של בית.

סבא זליק הכיר את סבתא לאה בשנת 1947. הם עלו יחד לארץ והתמקמו בלוד, שם החלו להתפרנס ולעבוד בחקלאות ובמשק חי. במשך השנים לוד הפכה לעיר ולא היה ניתן להמשיך ולגדל בה חקלאות, לכן הם נאלצו לעזוב שכן סבא רצה להמשיך לעסוק במה שהוא הכי אוהב…

סבא, שחיפש מושב להתגורר בו, עבר למושב תלמי מנשה בשנת 1961. בתלמי מנשה סבא זליק וסבתא לאה יכלו להמשיך לעסוק בחקלאות ובמשק חי. הם גידלו תרנגולות, פרות, עגלים, פירות הדר, מלפפונים, סלק אדום, והרשימה עוד ארוכה.. את החלב הם היו שולחים לתנובה ואת התפוזים לבית אריזה.

קפה זליק ממשיך כיום את דרכו של סבא זליק האהוב, מוצרים ואוכל על טהרת הטריות והביתיות.

חזור